bulut akademi 2021 1

cevre kazanci haziran 2021

TEHLİKELİ ATIK ARA DEPOLAMA TESİSLERİNDE MESHUL MÜHENDİSLİK

Çok
6 yıl 7 ay önce #2291 Yazan: jheyylo
Herkese mrb hayırlı işler. Ben bir atık ara depolama tesisinde çevre mühendisi olarak işe başladım fakat daha GFB almadık. GFB almak için şartları incelerken atık ara depolama tebliğinde 9.maddede bu durumlar karşılaştım. Buradaki tecrübeli mesul mühendisten kasıt nedir? Konuya hakim biri varsa bilgilendirebilirmi beni? Şimdiden ilginiziçin çok teşekkürler.


madde 9)Tehlikeli atık ara depolama tesislerinde 21/11/2008 tarih ve 27061 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Çevre Denetimi Yönetmeliği kapsamında oluşturulan çevre yönetim birimine bağlı, tesiste mesul mühendis olarak görev yapacak tehlikeli atık yönetimi ve tehlikeli yük taşımacılığı konularında işletme mühendisi olarak deneyimli çevre mühendisi ve kimya mühendisi, tehlikeli atıkların dışındaki ara depolama tesislerinde Bakanlığımızdan Çevre Görevlisi Belgesi almış bir kişi ile tüm ara depolama tesislerinde laboratuar sorumlusu olarak görev yapacak en az 1 çevre mühendisi veya kimya mühendisi veya kimyager istihdam edilir.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
6 yıl 7 ay önce #2294 Yazan: Hurricane
Hurricane tarafından TEHLİKELİ ATIK ARA DEPOLAMA TESİSLERİNDE MESHUL MÜHENDİSLİK konusunda yanıtlandı
Çevre görevlisi belgesi olan kimya veya çevre mühendisi hatta kimyageri bile mesul mühendis olarak kabul etmiş. paragrafın son cümlesinde.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Destekleyenler

Welcome in the demo