bulut akademi 2021 1

cevre kazanci agustos

Yeni Kyoto AB'yi Böldü

co2_images10Dünyadaki karbon salınımlarının yüzde 11'ini yaratan Avrupa Birliği'nin çevre bakanları, ikinci dönem bir Kyoto Protokolü'ne katılmayı, ancak kirliliğin büyük kısmını gerçekleştiren ülkelerin de katılması halinde kabul edeceklerini açıkladı.
Euroactiv'in haberine göre Lüksemburg'da bir araya gelen AB çevre bakanları, Kasım sonunda Güney Afrika'nın Durban kentinde başlayacak iklim konferansı öncesi müzakere için pozisyonlarını belirledi.

Avrupa Komisyonu'nun çevreden sorumlu üyesi Connie Hedegaard, Reuters'a yaptığı açıklamada 'Yalnız olduğunuz bir mücadeleyi sürdürmenin ne anlamı var? Kalan yüzde 89'luk kesimden de bir şeyler gelmesi gerekir.' dedi.

Avrupa Birliği, en fazla emisyonu gerçekleştiren ABD, Çin ve Hindistan'ın, protokole katılması için bir yol haritası talep etti.

Kyoto Protokolü önümüzdeki yılın sonunda bitiyor ve yorumcular, o zamana kadar yeni bir küresel anlaşmanın hazırlanması için zaman kalmadığını söylüyor.

Hedegaard, 'İkinci dönem bir anlaşmayı koşulsuz kabul edersek, bazıları Durban'ı kurtardığımızı söyleyebilir. Ancak Durban, bir tonluk emisyonun bile önüne geçmiş olmaz.' dedi.

AB'de elde bulunan kirletme izinlerinin kullanılması ya da satılması konusunda da görüş ayrılıkları bulunuyor.
Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo