bulut akademi 2021 1

sec danismanlik

ekim cevre kazanci

enerji hukuku 10 2021

Özgürlük Anıtı Sular Altında

ozgurlukaniti_sGreenpeace, iklim değişikliğinin yarattığı tehlikeye dikkat çekmek için dünyanın çeşitli yerlerindeki önemli yapıların modellerini Cancun’da denize batırdı.
Meksika'nın Cancun kentinde Birleşmiş Milletler İklim Konferansı’nın son günlerine girilirken, Greenpeace, aralarında Özgürlük Anıtı, Tac Mahal ve Eyfel Kulesi’nin de bulunduğu, yarısı suya batmış yapılarla, eğer tedbir alınmazsa karşı karşıya kalacağımız tehlikeyi bir kez daha hatırlattı.

Türkiye de suların yükselmesinden etkilenecek ülkeler arasında. Eğer yeterli düzenlemeler yapılmaz ve önlem alınmamaya devam ederse İstanbul’da da Beylerbeyi Sarayı, Kuleli Askeri Lisesi, Kız Kulesi gibi tarihi yapıların sular altında kalacağı bilimsel olarak kanıtlandı.

Greenpeace Uluslararası Genel Direktörü Kumi Naido, "İklim değişikliği sınır tanımıyor, ayrım yapmıyor. Giderek artan etkiler, ekonomik, çevresel ya da insani açıdan, zengin fakir her birimizi etkileyecek. Burada Cancun’da Bakanların hala bizi daha parlak ve güvenli bir geleceğe yönlendirme şansları var” dedi.
Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo