bulut akademi 2021 1

sec danismanlik

ekim cevre kazanci

enerji hukuku 10 2021

Sit Alanına Golf Sahası

golfsahasi_sBodrum Belediyesi 3. derecede doğal ve arkeolojik sit alana golf sahası yapılması kararı aldı.
Bodrum Belediye Meclisi'nin, Kumköy ve Armutlu Köy'de golf sahasına yeşil ışık yakan karar alması tepkilere neden oldu.

Köylüler ve çevreciler, karara tepki gösterip, bazı belediye meclis üyeleriyle tartıştı. Konunun sürekli gündeme getirilmesine tepki gösteren çevreciler temcit pilavı dağıtıp, yenmesi içinde üzerinde "Golf'' yazan tahta çubuklar dağıttı.

Bodrum Belediyesi Aralık ayı olağan toplantısında Kumköy ve Armutlu köylerine yapmak istediği golf tesisleri için Nazım İmar Planı görüşüldü.

Belediye Meclisi´nin 670 kişilik salonu golf tesisi yapılması planlanan Kumköy ve Armutlu´dan gelen 200 kadar köylü ve çevreciyle hınca hınç doldu.

Görüşmeler sırasında köylüler ve çevreciler, 3. derece doğal ve arkeoljik SİT alanı olan bölgelerin imara açılmasına karşı çıktı.

DP´li belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile çevreciler arasında zaman zaman sert tartışmalar yaşandı.

Gergin geçen toplantıda, Belediye Meclisi´nin 6´sı DP´li, 6´sı CHP´li üyesinin oy çokluğuyla İmar Nazım Planları´nın hazırlanmasına karar verildi.

CHP´li bir belediye meclis üyesi red ise red oylu kullandı. CHP´li iki üye ise mazeret göstererek toplantıya katılmadı. Alınan kararar üzerine ``Hırsızlar Dışarı'', ``Hukuka Saygı'' sloganları atarak tepkilerini dile getiren köylüler, salonu boşalttı. Bazı köylüler, gözyaşlarını tutamayarak, ağladı. Köylüler, Bölge İdare Mahkemesine başvurarak kararın iptalini istemek için imza topladı. Çevreciler, sık sık konunun gündeme getirdilmesine temcit pilavı dağıtarak tepkti gösterdi. Pilavı yemek içinde üzerinde 'golf' yazan tahta çubuklar dağıttı.

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo