taksim danismanlik

bulut akademi 2021 1

bulut akademi 2021 1

ozbay osgb

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat KURUM: "Plastik poşet fiyatı değişmedi"

plastik poset fiyati degismedi
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından Resmî Gazete’de yayımlananan plastik poşette geri kazanım katkı payı düzenlemesine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Kurum “Plastik poşet fiyatı DEĞİŞMEDİ.

Vatandaşlarımız için plastik poşet yine 25 kuruş. Marketlerin devletimize ödeyeceği ve çevre projelerimizde kullandığımız plastik poşet geri kazanım katılım payı 38,5 kuruş olarak belirlendi. Yani; ne dediysek o!" ifadelerini kullandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Resmî Gazete'de yayımlanan plastik poşette geri kazanım katkı payı düzenlemesine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Plastik poşet fiyatının değişmediğine vurgu yapan Bakan Kurum, "Plastik poşet fiyatı DEĞİŞMEDİ. Vatandaşlarımız için plastik poşet yine 25 kuruş. Marketlerin devletimize ödeyeceği ve çevre projelerimizde kullandığımız plastik poşet geri kazanım katılım payı 38,5 kuruş olarak belirlendi. Yani; ne dediysek o!" ifadelerini kullandı. 

"Vatandaş poşete yine 25 kuruş ödeyecek"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre plastik poşet geri kazanım katılım payı 38,5 kuruş oldu. Buna göre, marketlerin piyasaya süreceği her poşet karşılığında devlete ödeyeceği tutar 38,5 kuruş olacak. 

Vatandaşın poşete ödeyeceği 25 kuruşta ise bir değişiklik olmayacak. Poşette marketlerin ödeyeceği geri kazanım katılım payı 38,5 kuruş olarak belirlendi. Her yıl yeniden değerlendirme oranına göre belirlenen geri kazanım katılım payında bu yıl Cumhurbaşkanı kararıyla indirime gidildi. Yüzde 122,93 oranında yapılması planlanan artışta indirim yetkisi kullanılarak 55 kuruş olması gereken plastik poşet geri kazanım katılım payı 38,5 olarak belirlendi.

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo