bulut akademi 2021 1

taksim danismanlik

ozbay osgb

cevre kazanci agustos

taksim danismanlik

ozbay osgb

Bakan Kurum açıkladı! 81 ilde çevre yürüyüşü yapılacak

81 ilde cevre yuruyusu yapilacak
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "5 Haziranda, Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye'nin ilk Sıfır Atık ilçesi olan Kızılcahamam'dan atacağı ilk adımla; 81 İlde 81 Milyar Adım Çevre Yürüyüşümüz başlayacak.

Tüm şehirlerimizde saat 14.30'da eş zamanlı olarak milyonlarca vatandaşımız doğa için, çevre için yürüyecekler" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilan ettiği ve 81 ilde 1-7 Haziran tarihleri arasında kutlanacak Türkiye Çevre Haftası’na, kutlamalar kapsamında tüm şehirlerde yapılacak çevre ve doğa etkinlikleri ile özel çevre, çocuk temalı programlara ilişkin gazete ve televizyonların Ankara temsilcilerine bilgi veren Bakan Kurum, Türkiye’yi çok özel, çok güzel, dolu dolu bir Çevre Haftası’nın beklediğini belirterek, “Aslında 29 Mayıs’ta, Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle; Atatürk Havalimanı Millet Bahçemizdeki yüzbinlerce vatandaşımızın katıldığı fidan dikim törenimizle bir anlamda, Türkiye Çevre Haftası etkinliklerimizi de başlatmış olduk.

565 bin vatandaşımız akın akın Atatürk Havalimanı Millet Bahçesine koştu, Fethin 569. Yıldönümü kutlamalarına koştu. Milletimizle birlikte; Türkiye’nin en büyük millet bahçesinin fidanlarını; Türkiye’nin en büyük çevre şöleninde gerçekleştirme coşkusunu yaşadık. İstanbul, son yılların en görkemli, en coşkulu törenlerinden birisine ev sahipliği yaptı. Kutlamaları başından sonuna kadar, düğün havasında, bayram havasında, şölen havasında gerçekleştirdik.” dedi.

Kaynak: Hürriyet

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo