bulut akademi 2021 1

taksim danismanlik

ozbay osgb

cevre kazanci agustos

taksim danismanlik

ozbay osgb

PROSUMER Üreten Tüketiciler Kongresi ve Fuarı / 31 Mayıs - 01 Haziran 2022 (Ücretsiz)

ureten tuketiciler kongresi ve fuari
Temiz enerji sektörünün önde gelen oyuncuları, Prosumer etkinliğinde güneş ve rüzgar enerjisi yatırımları ile ilgili detaylı bilgi paylaşacak.

Tarih: 31 Mayıs-1 Haziran
Yer: Congresium-Ankara

Detaylı Bilgi ve Ücretsiz Online Kayıt İçin Tıklayınız.

Başta güneş enerjisi olmak üzere ülkemizde ve dünyada temiz enerji yatırımcılarına verilen alım garantileri, güneş enerji santrali kurulu gücünün son senelerde hızla artmasını sağladı.

Kurulum ve teknoloji ilk yatırım maliyetlerinin hızla düşmesi ile artık güneş enerjisinin en büyük müşterisi bireysel ve kurumsal elektrik tüketicileri olacak.

Bu değişim de yeni bir konseptin doğmasına yol açtı. İngilizce Producer (Üretici) ve Consumer(Tüketici) kelimelerinin birleşmesinden oluşan Prosumer, yani kendi enerjisini kendi üreten tüketiciler, artık enerji sektörünün önemli bir paydaşı haline geliyor.

İklim krizinin artan etkileri, karbon vergileri, Paris anlaşması, Avrupa yeşil mutabakatı ve herkesin güçlü bir şekilde hissettiği elektrik zamları, artık her bir elektrik tüketicisinin hızlı bir şekilde temiz ve ucuz enerjiye geçişini zorunlu kılacak.

Ülkemizde de birçok tedarikçi-üretici-bayi ile çalışan global markalar müşterilerine ve hissedarlarına CO2 emisyonlarını sıfırlamak ve tüm enerji ihtiyaçlarını yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamak için taahhütler veriyor.

Bu şirketler sözlerini tutabilmek için birlikte çalıştıkları taşeron yerel firmaları da temiz enerji dönüşümüne dahil etmek ve aktif yatırımcı olmaları yönünde motive ediyorlar.Yine bu değişimin diğer tarafında olan finans kuruluşları, bankalar, leasing firmaları da şirketlerin yapacağı temiz enerji yatırımlarına çok daha kolay ve çok daha uygun şartlarda kredi sağlayabiliyor.

Tam da bu noktada daha öncesinde 5 kere fiziksel olarak gerçekleştirdiğimiz, 2020 yılında ise Covid19 nedeniyle online olarak gerçekleştirmek zorunda kaldığımız Prosumer Konferansını, 2022 yılında daha da büyüterek kapsamlı bir kongre ve fuar organizasyonuna dönüştürme kararı aldık.

31 Mayıs-1 Haziran 2022 tarihinde, iki gün sürecek etkinlik programında güneş enerjisi sektörünün önde gelen oyuncuları, kamu kurumları ile kurumsal elektrik tüketicileri bir araya gelme fırsatı bulacak.

Pin It

Destekleyenler

Welcome in the demo