artemis banner nisan 2020

Çevre Mühendisleri Atama Bekliyor...

cevre muhendisleri atama bekliyor 2020
Sosyal medya platformlarında seslerini duyurmak isteyen; atanmak isteyen Çevre Mühendisleri şikayetlerini dile getiriyor. Yeterli kadro sayısı verilmediğinden şikayetçi olan Çevre Mühendisleri, en az 1000 atama talep ediyor.

Çeşitli platformlarda birleşen ve seslerinin duyurmak isteyen Çevre mühendisleri, kamuda istihdam edilmeyi talep ediyor. Çevrenin doktorları olarak anılan Çevre mühendislerinin kamuda istihdamının iklim değişikliği ve çevre kirliliğinin olumsuz etkilerini en az seviyeye indirmek, sıfır atık projelerinin işinin uzmanları öncülüğünde başarılı şekilde sürdürülmesi için önem arz etmektedir. Çevre mühendisleri yeterli sayıda kadro verilmediği için KPSS’den yüksek puan almalarına rağmen atanamıyor. Son 4 yılda kamu kurumlarına yapılan merkezi atamalarda Çevre Mühendislerine ayrılan kadro sayısı sadece 68'dir.  

yillara gore atamalar

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında konuyla ilgili lisans eğitimi almış Çevre mühendisleri görev beklemektedir. Çevre mühendisleri; kurulacak olan Çevre Ajansında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri, Karayolları Genel Müdürlüğü, Belediyeler gibi kamu kurumlarının personel alım ilanlarının yayımlanmasını bekliyorlar. Bu kapsamda Çevre mühendisleri merkezi yerleştirmeyle kamuya en az 1000 atama talep ediyor. İlgili makamların biz Çevre mühendislerinin sesini duymasını ümit ediyor, mağduriyetimizin en kısa zamanda giderileceğine inanıyoruz.

 

Tüm güncel gelişmelerden haberdar olmak için bizi sosyal medyada takip edin...
sosyal medya facebooksosyal medya instagramsosyal medya linkedinsosyal medya twittersosyal medya telegram

 

 

Pin It

Destekleyenler