bulut akademi 2021 1

taksim danismanlik

taksim danismanlik

ozbay osgb

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ DE BU SINAVA DAHİL Mİ ?

Çok
9 yıl 1 hafta önce #2157 Yazan: tolgahan
ÇEVRE MÜHENDİSLERİ DE BU SINAVA DAHİL Mİ ?, tolgahan tarafından oluşturuldu
Arkadaşlar Merhaba;
Yeni yayınlanan "ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK (21 Kasım 2013 PERŞEMBE - Resmî Gazete Sayı : 28828)" yönetmeliğe göre çevre mühendislerinin de çevre görevlisi belgesi almak için bu sınava girmesi mi gerekiyor ? Yoksa ben mi yanlış anladım.
Bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 yıl 1 hafta önce #2158 Yazan: abdurrahmankivrak
abdurrahmankivrak tarafından ÇEVRE MÜHENDİSLERİ DE BU SINAVA DAHİL Mİ ? konusunda yanıtlandı
evet son yönetmeliğe göre vize süren dolmadan minumum bir ay öncesinden temel eğitimi alman gerekiyor sonrasında mevzuat eğitimi ve sınava girip vize süren kazandıktan sonra dört yıllığına tekrar revize edilecektir.
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: tolgahan

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 yıl 1 hafta önce #2161 Yazan: spooky61
spooky61 tarafından ÇEVRE MÜHENDİSLERİ DE BU SINAVA DAHİL Mİ ? konusunda yanıtlandı
Meslektaslarim bu yeni yönetmelik yılbaşında yürürlüğe girecek.su an sinavsiz belge alabiliriz dimi. Bide belge 5 yıl gecerli dimi..

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 yıl 1 hafta önce #2162 Yazan: mahmut2803
mahmut2803 tarafından ÇEVRE MÜHENDİSLERİ DE BU SINAVA DAHİL Mİ ? konusunda yanıtlandı

spooky61 Yazan:: Meslektaslarim bu yeni yönetmelik yılbaşında yürürlüğe girecek.su an sinavsiz belge alabiliriz dimi. Bide belge 5 yıl gecerli dimi..


bu konu hakkında bilgisi olan var mı?

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 yıl 1 hafta önce #2164 Yazan: tolgahan
tolgahan tarafından ÇEVRE MÜHENDİSLERİ DE BU SINAVA DAHİL Mİ ? konusunda yanıtlandı
www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131121-1.htm
yönetmelikte yer alan madde 24 'e göre 01.01.2014 tarihinde yürürlüğe girecek.

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Çok
9 yıl 5 gün önce #2174 Yazan: mustafatasoy
mustafatasoy tarafından ÇEVRE MÜHENDİSLERİ DE BU SINAVA DAHİL Mİ ? konusunda yanıtlandı
Merhaba Arkadaşlar Yönetmelikteki Sınava 01.01.2014 ten sonra Çevre Görevlisi Belgesi almak isteyen Çevre Mühendisi Meslektaşlarım da Dahil olmak üzere bahse konu adı geçen tüm bölümler sınava girmesi gerekmekte imiş yönetmelikte ilgili madde de ( 6. madde )açıkça Çevre Görevlisi OLACAKLARDA aranan nitelikler diye başlık atılmış yani 01.01.2014 ten sonra almak isteyenlerden bahsediliyor.o tarihe kadar (01.01.2014) belge almış Çevre Görevlileri Vize Dönemi İçerisinde Bakanlığın kendi yaptığı veya yaptıracağı Yönetmelikteki yeri ise (15. madde bend (2) Çevre görevlileri tarafından yapılacak vize başvurularında 17 nci madde gereğince eğitim alındığına dair belgenin sunulması zorunludur. MADDE 17 – (1) Bakanlık, belge sahibi çevre görevlilerine yılda en az bir kez eğitim verir veya verdirir. Çevre görevlileri vize dönemi içinde en az bir kere bu eğitime katılmak zorundadır. Eğitim ile ilgili usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir) eğitime Bir kez katılması gerekmekte ve bu eğitime katılım belgesiyle de yeni yönetmeliğe göre Belgenin geçerliliğini 4 yıl daha vize ettirebilecek . Bu bilgilere Çevre Şehircilik Bakanlığındaki Yetkililerle görüştükten sonra (telefon ile ) öğrendim ve paylaşma gereği duydum. Bilgilerinize .
Şu kullanıcı(lar) teşekkür etti: tolgahan, mhefe

Lütfen sohbete katılmak için Giriş ya da Hesap açın.

Destekleyenler

Welcome in the demo