Son 44 senenin en kurak yılını yaşıyoruz!

susuzluk-tehdidi-2018haberTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, noktasal olarak yapılan kuraklık analizlerine göre, meteorolojik olarak, 2016-2017 tarım yılının son 44 yılın en kurak yılı olduğunu söyleyerek, “Barajlarda doluluk seviyesi azaldı. Her ne kadar halen tarımsal kuraklık boyutuna gelmese de önümüzdeki aylarda beklenen yağışların olmaması ve sıcaklıkların normallerin üzerinde gerçekleşmesi durumunda meteorolojik kuraklığın yanı sıra tarımsal kuraklık riski de artacaktır” dedi.

 

TÜDEF Başkanı Atak: Termik santral tüm Eskişehir'i hasta edecek

tudef-termik-santral-eskisehir-2018haberTÜKETİCİ Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Hasan Atak, Alpu Ovası'na yapılması planlanan termik santralin tüm Eskişehir'i hasta edeceğini söyledi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ampullerdeki Civaya Karşı Uyardı

ampullerdeki-civaya-karsi-uyari-2018haberÇevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Öztürk, florasan lamba ve tasarruflu ampul kullanımının, sağladıkları elektrik tasarrufu nedeniyle son yıllarda giderek arttığına işaret etti. Öztürk, "Floresan lambalar ve tasarruflu ampuller, sağladıkları elektrik tasarrufu yanında kırıldığında sağlık açısından ciddi tehlike arz etmektedir.

 

"ÇEVRE DURUM RAPORU - 2016 YILI ÖZETİ: İLLER’’ KİTABI YAYIMLANMIŞTIR

cevre-durum-raporu-2016-iller-2018haberÇevreyi korumak, çevre kirliliğini önlemek, çevre sorunlarını ve bunların önceliklerini belirlemek için çevre değerlerinin mevcut durumunun tespit edilmesi, çevreye ilişkin bilgi ve verinin toplanması, sınıflandırılması ve bilgiye dönüştürülmesi gerekmektedir. Bu nedenle, çevre ile ilgili sorunların çözümünde temel hareket noktası çevre sorunlarının tespiti ve tanımlanmasıdır.

 

Sayfa 5 / 164

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.