Dünya Çevresel Önlemlerle "Rüzgar"a Koşuyor

dunyadaruzgarenerjisi2017haberDünyada rüzgar enerjisinde ilk beş arasında yer alan Çin, ABD, Almanya, Hindistan ve İspanya gibi ülkelerin kuş popülasyonları ve doğal göç yollarının korunmasına yönelik önlemlerle sektörde yatırıma devam edeceği ve toplam kurulu gücün 487 bin megavattan 2021 yılında 800 bin megavata ulaşacağı öngörülüyor.

 

CANTÜRK - Çevre İş Güvenliği Ölçüm Test Analiz Laboratuvarı

canturkisg2017-3haberCANTÜRK Çevre İş Güvenliği Ölçüm Test Analiz Laboratuvarı 2014 yılında Eskişehir’de kurulmuştur. Laboratuvarımız bünyesinde; iş sağlığı ve güvenlik hizmetleri, elektrik ve topraklama ölçümleri, basınçlı kap muayeneleri, kaldırma ve iletme makine muayeneleri yapılmaktadır.

 

Külahları Değişiriz

kulahlaridegisiriz2017haberEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “2019 yılına kadar, eski santrallerin tamamının en son çevre kriterlerine dayalı filtreleme sistemlerinin tamamını bitireceğiz. Bununla ilgili bütün firmalarla birebir konuştuk. Eğer bitiremezlerse külahları değişeceğiz. O santrallerle yolumuzu ayıracağız artık” dedi.

 

 

Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği Taslağı Görüşe Açılmıştır

atikyaglaryonetmeliktaslak2017Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği ile ilgili değişiklik yapılacaktır, hazırlanan taslak yönetmelikte yayımlanacak yönetmeliğin son hali bulunmaktadır. Sizler de taslak yönetmelikle ilgili görüşlerinizi bakanlığa bildirebilirsiniz.

 

Sayfa 5 / 147

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.