İklim mültecileri Avrupa yolcusu

iklim-multecileri-avrupa-yolcusu-2017haberSıcaklık 20 derecenin üzerine çıkınca göç de artıyor...


Bilim insanları, iklim değişikliğinin Avrupa’ya daha çok göç getirmesini beklediklerini açıkladı. 2000 ve 2014 yılları arasında 103 ülkeden AB ülkelerine yapılan sığınma başvurularını inceleyen araştırmacılar, başvurulardaki dalgalanmalar ile hava durumu anormallikleri arasında istatistiksel bir ilişki bulduklarını söyledi.

Araştırmacılar, göç sayısı ve sığınma başvurularının, yaşadıkları ülkedeki ortalama sıcaklığın 20 dereceden çok daha yukarılara çıktığı zaman arttığı sonucuna ulaştılar.

Almanya’daki İklim Etki Araştırması Potsdam Enstitüsü’nden Jacob Schewe, bu araştırmanın sıcaklık ve uluslararası göç arasında küresel ölçekte bir bağ oluşturan ilk araştırma olduğunu söyledi. Yıllık ortalama 351 bin başvuru incelenerek hazırlanan araştırmada, AB’ye sığınma talep edenlerin sayısının küresel ısınma yavaşlasa dahi artacağı verilerine ulaşıldı.

Üç katına çıkacak

Sera gazı emisyonları böyle devam ederse yüzyılın sonuna doğru sığınma başvurularının 3 katına çıkacağı belirtildi. Araştırma, ekonomik sıkıntıların çoğu Avrupa ülkesine sığınma için zemin oluşturmadığı sonuçlarına ulaşırken, sıcaklık artışlarının olduğu ülkelerden gelen sığınma taleplerinin arttığını tespit etti. 

 

Toyota, 2020'ye kadar en az 10 farklı tam elektrikli otomobil üretecek

toyota-elektrikli-araclar-2017haberToyota ihtiyaç duyduğu piller için ise 2030'a kadar 13 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

 

Bakan Özhaseki’den Üniversitelilere Müjde

cevresehircilik-bakanligindan-ogrencilere-burs-2017haberBakan Özhaseki : "Yeni Yılda Bitirme Tezi Hazırlayan 200 Lisans Öğrencisine Ayda 450 Tl Burs Vereceğiz"

 

BİNALAR İLE YERLEŞMELER İÇİN YEŞİL SERTİFİKA YÖNETMELİĞİ

yesil-binalar-yonetmeligi-2017haberMevzuat Güncellemesi; 

Yeni Yönetmelik; BİNALAR İLE YERLEŞMELER İÇİN YEŞİL SERTİFİKA YÖNETMELİĞİ (23 Aralık 2017 CUMARTESİ - Resmî Gazete Sayı : 30279)

Kaldırılan Yönetmelik; 8/12/2014 tarihli ve 29199 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sürdürülebilir Yeşil Binalar ile Sürdürülebilir Yerleşmelerin Belgelendirilmesine Dair Yönetmelik

 

Sayfa 4 / 160

Forum'dan Son Mesajlar...

Lütfen Giriş Yapın

Sadece topluluk üyeleri forum konularına katılabilir. Kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız.