artemis 2019

Gelişigüzel çöp atanlara para cezası

cop atanlara para cezasi 2017haberHATAY’ın Reyhanlı İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Arslan, başta apartman araları ile cadde ve sokaklara gelişi güzel çöp atanlara en az bin TL para cezası uygulayacaklarını söyledi.

Vatandaşların attıkları çöpler nedeniyle çevre kirliliği oluştuğunu ve diğer vatandaşların rahatsız olduğunu belirten Arslan, apartman boşlukları, bina araları, işyerleri önündeki güneşliklerin üzerine varıncaya kadar çöp atıldığını söyledi.

Daha sonra da resimlerini çekip, gerekli temizliğin yapılmadığını anlatan mesajlar atıldığını sözlerine ekleyen Arslan, “Temizlik işleri ekiplerimiz günlük rutin çalışmasını sürdürüyor. Ancak gerekli titizliği göstermeyenler çöplerini bidonlara değil evlerinin önüne, bina aralarına, kaldırımlara, işyerlerinin önündeki güneşliklerin üzerine atıyor.

Daha sonra da resimlerini çekerek temizlik yapılmıyor diye bize gönderiyor veya sosyal medyada paylaşarak kötü imaj sergiliyor. Gelişi güzel çöp atılmaması için hem denetimlerimizi arttıracağız ve hem de binalarda bulunan kameralarda inceleme yaparak çöpleri gelişigüzel atanlara en az bin TL para cezası uygulayacağız" dedi.

Kaynak; DERVİŞOĞLU/ REYHANLI (Hatay), (DHA)

Pin It

Destekleyenler