kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

Ağaçlarla öpüşüp, denizle sevişiyorlar: Doğayla bütünleşen Ekoseksüeller

ekoseksueller2017haberEkoseksüellik (Ecosexulality) henüz bizde pek bilinmese de yurt dışında her geçen gün kendisine yeni katılımcılar bulan bir akım. Hatta kendi manifestolarını bile açıkladılar, bununla da yetinmediler. Avusturalya Melbourne'de Kraliyet Botanik Bahçesinde ekoseksüelliğinizi ifşa edeceğiniz bir mekan bile açıldı.

Kim doğayı sevmez ki? Yeşil ağaçları, rengarenk çiçekleri ve berrak akan bir nehri…

Ama bazıları bu sevgiyi biraz abartmış. Yeni moda bir aşk başladı, doğa aşkı… Doğayla seks yapma isteği uyandıracak kadar… Ülkemizde pek fazla bilinmeyen ama dünyada yankı uyandırmaya başlamış bir akım var:

Ekoseksüelizm (Ecosexuality)…

Kim bu ekoseksüeller, doğada seks yapmayı sevenler mi sandınız? Hayır.

Ekoseksüel, doğayı cazibeli ve seksi bulan insana denir.

Önceleri bir sanat performansı olarak başlayan mesele, şimdilerde Avustralya Melbourne’de Kraliyet Botanik Bahçesi’nde bir mekana bile sahip. Bu mekana gidip doyasıya doğayla birleşebiliyorsunuz.

 ekoseksuel 2

Tabii sadece doğayla cinsel tatminler yaşamak değil, onu korumak da işin parçası…

ekoseksuel 3

Küresel ısınmadan sonra ortaya çıkmış bu akım, esasında doğayı temel alan, onu koruyan, kirletmeyen bir bakış açısına sahip. Tasarruflu olmak, atıkları uygunsuz yerlere atmamak, doğaya zarar veren maddelerden yapılan eşyaları kullanmamak…

ekoseksuel 4

 

Hepsi bu işe dahil. Ağaç kucaklayan, çiçeklere parmaklarıyla dokunan, çimenlere cinsel organlarını sürten görürseniz ekoseksüel olduğunu anlayabilirsiniz.

ekoseksuel 5

Doğayı koruyan herkes ekoseksüel değildir ama her ekoseksüel doğaya iyi davranmak zorundadır. Çünkü işin felsefesi bunu gerektiriyor. Ekoseksüeller sadece çevreci bohemler değil. İçlerinde mühendisi de var doktoru da…

ekoseksuel 6

Kafamızdaki yargılar yüzünden onları çevreci ve nüdist bohemler sanabiliriz ama alakası yok. Doktorundan mühendisine öğretmeninden sporcusuna herkes ekoseksüel olabilir ve halihazırda öyle de. ‘Doğaya aşığım’ derken yalan söylemiyorlardı. Ağaç gövdeleri şehvet dolu birer parça onlar için, ya da denizde yüzmek sadece yüzmek değil bir cinsel birleşme onlar için…

ekoseksuel 7

Dünyada en az 100.000 ekoseksüel olduğu tahmin ediliyor.

ekoseksuel 8

San Francisco'da yaşayan, performans sanatçısı ve aktivist lezbiyen çift Annie Sprinkle ve Elizabeth Stephens, ekoseksüellerin büyüme hızının başlıca figürleri. Onlar sayının çok daha fazla olduğunu düşünüyor. 'Doğa tarafından tahrik ediliyoruz.’ Bunu bir ekoseksüelin ağzından duymanız oldukça doğal. Çünkü onlar yemyeşil bir çimenden veya yumuşacık bir topraktan tahrik oluyorlar.

ekoseksuel 9

Pin It

Destekleyenler