kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

2. ULUSLARARASI İŞ GÜVENLİĞİ VE ÇALIŞAN SAĞLIĞI KONGRESİ

uluslararasiisguvenligivecalisansagligikongresi2017haber2. Uluslararası İş Güvenliği ve Çalışan Sağlığı Kongresi 08/09 Kasım 2017 Tarihinde İstanbul Bilim ve Akademisyenler Derneğinin katkıları ile Kocaelinde yapılacaktır.

İkincisini düzenlediğimiz kongremizde hukuk, eğitim, mühendislik, yönetim, teknik, uygulanabilirlik, yönetmelik ve uygulamalar ile uluslararası standartların uygulanması konuları üzerinden hareket edilerek alt konulara değineceğiz. Ergonomi, ekonomi, üretim, üretim stratejileri ve iş güvenliğinin önemi, kalite yönetimi ve belgelendirme gibi konularda da görüş alış verişinde bulunacağız. İlk buluşmamızdan elde ettiğimiz verilen ve geri dönüşler doğrultusunda mevcut iş güvenliği ile çalışan sağlığını tehdit eden faktörlerin iyileştirilmesi ve bu yönde yapılan çalışmalara değineceğiz. Kongremizde ulaşmak istediğimiz nokta ise daha eğitimli, bilinçli, iş güvenliği ve çalışan sağlığını önemseyerek hareket eden bir yönetim anlayışı ile bu sistemi yöneten bilinçli ve konusuna hakim birey ve kurumların daha aktif hale getirilmesine katkı sağlamaktır. Türkiye ve birçok dünya ülkesinde çok sık karşılaşılan iş kazaları başta olmak üzere üretim kayıpları ve ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin iyileştirilmesi konusunda farklı disiplinlerden de katılımlarla sorunlara daha farklı bir bakış açısı oluşturarak literatüre kaynak kazandıracağız. Dileğimiz; kongrenin sonucunda ortaya çıkacak olan çözüm ve politika önerilerinin huzurlu, sağlıklı, mutlu, gülen bir toplumda yüksek bir yaşam kalitesinin inşa edilmesine katkı sağlamasıdır. Bu amaçla konuyla ilgilenenleri kongreye katılmaya davet ederken; iş güvenliği ve çalışan sağlığını tehdit eden unsurların azaltılması ve önlenmesi için iş birliği zemini yaratacak girişimlerin desteklenmesi bilinci ile birlikte olmayı temenni ederiz.

 

KAYIT ÜCRETLERİ

Yurt İçi Katılımcı (Akademik Personel/Öğretmen/Öğrenci/Sektörel Katılım)

400 TL

Dış Katılımcı

450 TL

Karma Sergi Katılım Ücreti (Her bir eser için)

150 TL

KATILIMCILAR İÇİN KAYIT VE ÖDEME BİLGİLERİ

 1. Kongreye yurt içinden gelecek olanlar için katılım ücreti 400 TLyurt dışından gelecek olanlar içinse 450 TL’dir. Lisans, lisansüstü öğrencileri de katılım ücreti olarak 400 TL ödeyecektir. Farklı bir ödeme durumu söz konusu değildir.
 2. Bir yazar en fazla iki bildiri (1 sözel + 1 poster) ile katılabilir. Bu bildirilerden birisi sözel birisi de poster olabilir. Aynı anda iki sözel bildiri ya da iki poster bildiri ile katılmak söz konusu değildir. Birden fazla sözel/poster bildiri sunmak isteyen her katılımcının 200 TL ek bildiri sunum ücretini ödemesi gerekmektedir. Kongremize gönderilen bildirilerde yazar sayısı 5 kişi ile sınırlandırılmıştır. 5 yazar üzerindeki çalışmalar hakkında ilgili yazarların çalışmaya ne türde katkı yaptığını gösteren resmi onaylı belge talep edilmektedir ve edilecektir. Bu belgeye sahip olmayan hiçbir çalışmaya kongremizde değerlendirme imkânı ve olanağı sağlanmayacaktır.
 3. Kongremize gönderilen bildiri ve posterler eğer “YÜKSEK LİSANS ve DOKTORA” Tezlerinden türetilmiş ve üretilmiş ise ilk sırada ilgili çalışmanın sahibi ve ikinci sırada ilgili çalışmanın danışmanının ismi yer almak zorunadır.   
 4. Akademik teşvik bünyesinde yer alan Karma sergi için katılım ücreti ise her bir eser için 150 TL’dir. İki veya daha fazla eser sunmak isteyenlerin ekstra eser sunum ücreti ödemesi gerekmektedir.
 5. Karma sergi katılım belgesi sadece eser sunan katılımcılara verilecektir, poster bildiri sunan katılımcılar karma sergi bünyesinde yer almayacak ve bu katılımcılara sergi eser sunum belgesi verilmeyecektir.
 6. Sadece kayıt ücreti yatıranlara KATILIM BELGESİ verilecektir. Birden fazla yazarlı bildirilerde “Katılım Belgesi” almak isteyen yazarların mutlaka kongre kayıt ücretini yatırmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde bu adaylara Katılım Belgesi verilmeyecektir. Bu adayların belgelerini bildiriyi sunan katılımcı da alabilmektedir. Bildiride ismi bulunan diğer yazarların kongreye katılması halinde yazar başına 200 TL ödeme yapmaları gerekmektedir. Ancak bu şekilde katılım belgesi verilebilmektedir.
 7. Kayıt ücretlerine sabah, öğle ve akşam yemekleri dâhil değildir. Öğle ve akşam yemeği almak isteyenlerin otelde konaklıyor olmaları gerekmektedir. Kongre sırasında gün boyunca çay, kahve ve ikramlar gerçekleştirilmekte olup her katılımcı bu imkândan faydalanabilecektir.
 8. Otele konaklama için rezervasyon yaptırırken mutlaka kongre için geldiğinizi belirtiniz. Kongre katılımcılarına özel indirim yapılmaktadır. Bu bilgiyi vermezseniz indirimden yararlanamazsınız.
 9. 02 Kasım 2017 tarihine kadar yapılan ödemeler kabul edilecektir. Bu tarihten sonra yapılan ödemeler dikkate alınmayacak ve kongre programında bildiriniz kabul edilse bile yer almayacaktır.
 10. Davet ve kabul mektupları kongre hesabına bildiri ücreti yatırıldıktan sonra gönderilmektedir. Lütfen ödeme dekontunuzu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine gönderiniz. Dekontu ilettikten sonra kabul ve davet belgeniz tarafınıza e-posta ile gönderilecektir.
 11. Sayın katılımcılar bildiriler tam metin olarak yayınlanmayacak, sadece geniş özet kitapçığında yer alacaktır. Dileyen katılımcılar grubumuzda yer alan dergilerimizin kurallarına uygun şekilde metinlerini gönderebilmektedirler. Ancak değerlendirme ve hakem süreci dergilerimizin akışına göre işlemektedir. 

KAYIT ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER

 • Bilimsel Toplantılara Katılım
 • Kongre Çantası (Not Defteri, Kalemler, Küp Blok Kağıt)
 • Basılı Materyaller (Yaka Kartı, Katılımcı Belgesi, Tanıtım Kitapçığı)
 • Kongre Programı
 • Gün Boyu İkramlar
 • Geniş özet bildirilerin yer alacağı e-kitap (Kongre sonrası internet sitesinden ilan edilecektir)

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 • 29 Haziran 2017 tarihine kadar yapılan iptallerde kongre katılım ücretinin %50’si iade edilir.
 • 30 Haziran 2017 tarihinden sonra yapılan iptallerde kongre ücreti iade edilmez.
 • Kongre ücret iadeleri kongre bitiminde katılımcıya havale edilir.

  

 Hesap Bilgileri: GÜVEN PLUS GRUP DANIŞMANLIK A.Ş. 

HESAP NO

ŞUBE KODU

IBAN NO

PARA CİNSİ

BANKA ADI

81938950-5001  2192 TR720001002192819389505001 TL ZİRAAT BANKASI BAŞAKŞEHİR ŞUBESİ
81938950-5003  2192 TR180001002192819389505003 EURO ZİRAAT BANKASI BAŞAKŞEHİR ŞUBESİ

KONGRE KONAKLAMA - https://wellborn.hoteladvisor.net/ 

 igcs afis2017

Destekleyenler