kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

Fidan dikme girişimi başlatan Haluk Levent'e bakanlık söz verdi

haluklevent fidandikme ayvalik2017haberSanatçı Haluk Levent, Ayvalık Şeytan Sofrası’nda geçtiğimiz hafta ‘bilinmeyen bir nedenle’ yangın çıkan ormanlık alanın korunması için çağrıda bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı ise Twitter'dan ‘Kasım ayında bölge temizlendikten sonra gönüllülere izin verileceğine’ söz verdi.

17 Ağustos’ta Ayvalık Şeytan Sofrası’ndaki ormanda ‘belirlenemeyen bir nedenle’ yangın çıktı. Yangının yeşil alanın imara açılması için kasıtlı çıkarıldığı iddiaları varken sosyal medyada Şeytan Sofrası'nın 'yeşil' kalması için kampanya başlatıldı. Kampanyaya destek verenlerden biri de sanatçı Haluk Levent oldu. Daha önce ‘Anadolu Halk ve Barış Partisi’ni (AHBAP) kuran Levent, Twitter'dan 'AHBAP olarak karar alıyoruz . Belirleyeceğimiz tarihte fidan dikmeye bizimle beraber var mısınız?' açıklaması yaptı.

Haluk Levent'in bu çağrısına birçok sosyal medya kullanısından destek geldi. Levent'i destekleyenlerden biri de Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın resmi Twitter hesabı oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Haluk Levent’in tweetini alıntılıyarak 'Sayın Haluk Levent, Ayvalık'taki saha temizlenmeye başlandı. Kasım'da fidanlar toprakla buluşturulacak. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz' açıklaması yaptı. Açıklamanın devamında "Ayvalık'daki yangında zarar gören saha Ekim ayında sürülecek, Kasım ayında ilk fidanlar toprakla buluşacak ve yangının izleri silinecek" denildi.

Haluk Levent Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın bu açıklamasını takipçileriyle paylaştı. Bir çok sosyal medya kullanıcısı bu açıklamaya inanmadığını söyledi. Bunun üzerine Haluk Levent, "Orman Müdürlüğü yetkilileri ile telefon görüşmesi yaptık. Ayvalık’a fidan dikimi için Kasım ayının hangi günü olacağını bize sonra iletecekler. Takipçisi olacağız. Orman ve Su İşleri Bakanlığının bu tavrı çok doğrudur. Yakanlar hedeflerine ulaşamayacaklar artık. Çünkü yakılan yerlere fidan dikilecek artık! Kasım ayındaki fidan dikimi sonrası bu yıl yakışan yerlere de el atacağız. Orman ve Su İşleri Bakanlığına teşekkür ediyoruz" açıklamasında bulundu.

ayvalik orman yangini 1

ayvalik orman yangini 2

ayvalik orman yangini 3

 ayvalik orman yangini 4

 ayvalik orman yangini 5

ayvalik orman yangini 6

Destekleyenler