kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

İSG Avrasya 2016’nın Konferans Programı belli oldu!

isgeurasia2016haberİFO Fuarcılık tarafından 28-30 Nisan 2016 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı İSG Avrasya”, üç gün boyunca sektör gündemlerinin tartışılacağı panel, seminer ve oturumlara da ev sahipliği yapacak. İSGDER tarafından hazırlanan konferans programı kapsamında; en çok iş kazasının yaşandığı sektörler içinde yer alan inşaat, tersane, sanayi ve tekstil alanlarındaki iş güvenliği uygulamalarının yanı sıra, dünyadaki İSG örnekleri, iş kazalarının hukuki boyutu gibi konular ele alınırken, İSG uzmanlarına yönelik pratik bilgilerin verileceği çeşitli seminerler de gerçekleştirilecek.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda en yeni teknoloji, ekipman ve uygulamaların sergileneceği İSG Avrasya 2016’nın sektör konularının masaya yatırıldığı konferans programı da belli oldu. İş Güvenliği Derneği İSGDER tarafından organize edilen ve toplam 22 farklı oturumdan oluşacak konferanslar, fuarla eş zamanlı olarak başlayıp, üç gün sürecek.

İSG Avrasya Konferanslarının ilk gün oturumları 28 Nisan’da!

İFO Fuarcılık tarafından bu yıl ikincisi organize edilen İSG Avrasya’nın konferansları, yine fuarın açılışıyla birlikte başlayacak. 28 Nisan tarihindeki ilk gün oturumlarında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Saim Ocak “İSG Profesyonellerinin Statüsü, Çalışma İlişkileri, İş Güvencesi”ni anlatırken Maden Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı Mehmet Makar, “6331 Sayılı Kanun Sonrası OSGB – İş Güvenliği Uzmanı İlişkisi” konusunda katılımcıları bilgilendirecek. Günün diğer oturumlarında Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yüksek Tekstil Mühendisi M. Cüneyt Gezen, “Tekstil Sektöründe İş Güvenliği Uygulamaları”, Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hacer Kayhan “Büyük Endüstriyel Kazalar (SEVESO)”, A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Avukat H.Numan Bilir ise “İş Kazalarının Hukuki Boyutu ve Emsal Yargıtay Kararları” hakkında sunumlar gerçekleştirecek. İ.B.B Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü Kadın ve Aile Sağlığı Merkezi’nden Uzman Psikolog Fatma Zehra Dural “İş Güvenliği Uzmanının Grup İçi İletişimi ve Grup Dinamiği”, yine aynı merkezden Uzman Psikolog Aslı Karataç “Mobbingin Psikolojik Açıdan Değerlendirilmesi”, Psikolog Yücel Sirkeci ise “İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı Öncesi Sınav Kaygısını Yenme” konularında İSG Uzmanlarını ve uzman adaylarını bilgilendirecek.

Konferanslarda iş kazalarında başı çeken İnşaat Sektörü’ne yönelik İSG uygulamaları da anlatılacak!

İSG Avrasya 2016 Konferanslarının ikinci gününde ilk olarak Türkiye’de iş kazalarının en çok yaşandığı sektör olan inşaat ele alınacak. A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Burak Tuna, İnşaatlardaki İSG Uygulamaları hakkında katılımcılara bir sunum gerçekleştirecek. Günün diğer oturumlarında Mustafa Kemal Sarı’nın çalışan yaşamını tehdit eden “Patlamadan Korunma ve ATEX” konusundaki birikimlerini aktarırken, Yangın Güvenlik Uzmanı İlker Erdoğan “Zon Bölgeleri ve Exproff Malzemelerin Özellikleri”ni, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSG Müdürlüğü’nden Dr. Alpaslan Hamdi Kuzucuoğlu da, acil durum planlamasında risk değerlendirmesinin önemini anlatacak. Ayrıca İstanbul İş Güvenliği Meclisi’nden İSG Uzmanı Ertuğrul Bilir “Asbestli Çalışmalarda Dikkat Edilmesi Gereken Temel Kuralları”, Makine Mühendisleri Odası’ndan Egemen Yılmaz ise “İşyeri Makine ve Ekipmanlarının Periyodik Kontrol Esasları” hakkında bilgi verecek. İkinci gün oturumlarının sonunda Meditek Yazılım’dan Makine Mühendisi ve A sınıfı İGU Abidin Özler İSG’de Yazılımın önemini anlatacak.

Ev kazalarının önüne geçilebilecek önlemler de fuarda konuşulacak!

Fuarın kapanış günü düzenlenecek oturumların ilkinde İnşaat Mühendisi ve A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Selin İmamoğlu, hemen herkesin başına sıklıkla gelen ev kazalarını engelleyebilmek için alınabilecek basit önlemleri anlatacak. Okan Üniversitesi’nden Yüksek İnşaat Mühendisi Necdet Demir ise, işçi ölümlerinin sıklıkla yaşandığı tersanelerdeki iş güvenliği uygulamaları hakkında katılımcıları aydınlatacak. Diğer oturumlarda İ.B.B. Ulaşım A.Ş.’den İş Güvenliği Uzmanı Osman Sayar “Raylı Sistemlerde İş Güvenliği Uygulamaları” hakkında bir sunum gerçekleştirirken, FSL Danışmanlık firmasından Endüstri Mühendisi ve A sınıfı İGU H. Latif İşçen de makine teknik emniyetine ilişkin bilgiler verecek. Yüksek Makine Mühendisi ve Yangın Güvenliği Uzmanı Kemal Üçüncü, dünyadan İSG uygulamalarını paylaşırken, Makine Mühendisi Sunullah Doğmuş “Mühendislik Vizyonu ve İş Güvenliği Uygulamaları”nı anlatacak. Konferans Programının kapanışında İSGDER Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Cihan, “Ahilik Sisteminin İSG Açısından Değerlendirilmesi” konusunda paylaşımlarda bulunacak. İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili pek çok yeniliğin bir arada sergileneceği İSG Avrasya’nın 2016 konferans programı hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.isgeurasia.com adresini ziyaret edebilirler.

 

::::FUAR ETKİNLİĞİ::::

İSG Avrasya 2016’ya katılım ve online davetiye için www.isgeurasia.com adresini ziyaret edebilir ya da (0212) 275 75 79 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 İSG Avrasya 2016’yı mutlaka ziyaret edin!

 ONLİNE DAVETİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Fuar katılım koşullarını öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

Pin It

Destekleyenler