kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı REW İstanbul’a özel oturumlar düzenliyor

rewistanbul2016haberT.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Avrasya’nın lider çevre teknolojileri fuarı REW İstanbul kapsamında düzenleyeceği konferans programı belli oldu.

İFO Fuarcılık tarafından, bu yıl 12.’si düzenlenecek olan Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW İstanbul 2016 için geri sayım başladı. 28-30 Nisan tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleşecek organizasyon, 27 ülkeden 350 firmanın, Katı Atık, Atık Su, Atık Gaz ve Yeşil Enerji ana başlıkları altındaki yeniliklerine ev sahipliği yapacak. Fuarın, her yıl ilgiyle takip edilen konferans programı kapsamında ise T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından “atık ve katı atık yönetimi” ile buna ilişkin yönetmelikler konusunda panel ve oturumlar düzenlenecek.

Katı atıktan, su ve atıksu arıtmaya, bio-enerjiden, atık toplama ve taşıma araçlarına, ayırma, arıtma ve presleme makinelerinden, geri dönüşüm sistemlerine, geri kazanım tesis ve ürünlerinden, yenilebilir enerji teknolojilerine ve kentsel çevre temizlik araçlarına kadar onlarca farklı kategoride yeniliklerin sergileneceği REW İstanbul 2016, bir dizi konferans ve seminere de ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda Bakanlık bünyesindeki Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Atık Yönetim Dairesi Başkanlığı ile Su ve Toprak Yönetimi Dairesi Başkanlığı, görev alanlarıyla ilgili konularda, fuar ziyaretçilerine yönelik çeşitli sunumlar gerçekleştirecek. REW İstanbul 2016’nın ilk gün oturumlarında sırasıyla; “Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların Kontrolü Yönetmeliği”, “Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği”, “Maden Atıklarının Yönetimi & Maden Atıkları Yönetmeliği”, “Atık Yönetimi Yönetmeliği İle Gelen Yenilikler ve Atık Sınıflandırma”, “Kompost Tebliği ve Uygulamaları”, “Mekanik Ayırma, Biyokurutma, Biyometanizasyon Tesisleri ile Fermente Ürün Yönetimi -Tebliği ve Uygulamaları” başlıkları ele alınacak.

 İkinci gün konferanslarının gündemleri; ambalaj atıkları, toprak kirliliği ve atıksu!

REW İstanbul 2016’nın ev sahipliğinde 29 Nisan Cuma günü gerçekleşecek ikinci gün oturumlarında “çöp” olarak nitelendirilen fakat geri kazanım değeri yüksek ambalaj atıklarında doğru yönetim için oluşturulan “Ambalaj Bilgi Sistemi” hakkında bilgilendirme sunumları yapılacak. Günün diğer oturum başlıkları ise “Atık Getirme Merkezleri”, “Toprak Kirliliği Kontrolü ve Kirlenmiş Sahalar Bilgi Sistemi” ile “Türkiye’de Atıksu Yönetimi” olacak. T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından REW İstanbul 2016 kapsamında düzenlenecek konferans programı hakkında detaylı bilgi almak isteyenler, www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilir.

REW İstanbul 2016’ya katılım ve online davetiye için www.rewistanbul.com adresini ziyaret edebilir ya da (0212) 275 75 79 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

 REW İSTANBUL 2016’yı mutlaka ziyaret edin!

 ONLİNE DAVETİYE İÇİN TIKLAYINIZ

Fuar katılım koşullarını öğrenmek ve daha fazla bilgi almak için tıklayınız.

 

Destekleyenler