kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

Envinova Biyoteknoloji ve Arıtım Sistemleri Eğitim Danışmanlık Ltd.Şti - Firma Tanıtımı

envinova2015haberDokuz Eylül Üniversitesi DEPARK Teknoparkında sıvı atıkların arıtımı konusunda çalışan ve KOSGEB desteği ile kurulmuş bir firmayız. Firmamızda, sıvı atık ıslahı üzerine elektrofiziksel plazma prensibi ile çalışan ve farklı atıklar için ayarlanabilen yapay zekalı otomatik arıtma makinemiz, hem de biyolojik arıtım ürünümüz bulunmaktadır.

Makinemiz bor yağı, tıbbi sıvı atıklar, rafineri atıkları gibi bertarafı zorunlu olan sıvı atıkları deşarj limitlerinin altında  kanalizasyona verilebilecek hale getirebilmektedir. Bununla birlikte çelik boru üretimi, tekstil gibi farklı sektörlerin sıvı atıklarının arıtımı üzerine de yürütmekte olduğumuz çalışmalarımız vardır.  Makinemiz kontinü bir sistem olup sizin ihtiyacınıza göre kapasitesi arttırılıp azaltılabilir. Sıvı atıklardaki ağır metaller (As, Ba, Cd, Hg vb.), mineral yağlar, fenoller, BTEX, kimyasal oksijen ihtiyacı, biyolojik oksijen ihtiyacı, amonyak, toplam katı madde vb. parametreler deşarj limitlerinin altına indirebilmektedir.  Bu alanda çözüm arayan firmalar ile çalışmalar yapmaktayız.

Biyolojik arıtım ürünümüz ENVİDEM ise içeriğinde bulunan farklı mikroorganizma kaynaklı maddeler sayesinde flokülasyon ile atık arıtımını çok kısa sürede yapmaya imkân veren doğal bir üründür. Flokülasyon aşaması sonrasında basit bir filtrasyon ile sonuca ulaşmanızı sağlamaktadır. Bu ürünümüz ile yapılan bir çalışmaya ait videoya http://www.envinova.com.tr/s1.php?id=73 adresinden ulaşabilirsiniz.

Firmanızda sıvı atıklar konusunda farklı çözümlere ihtiyacınız varsa, konu ile ilgili firmanızın yetkilileri ile mevcut durumu görüşmeyi istemekteyiz. Ürünlerimiz ile ilgilenirseniz bize beklentilerinizi ve yorumlarınızı içeren bir mail ile geri dönmenizi rica ediyoruz.

Firmamızla ilgili daha detaylı bilgiye www.envinova.com.tr web adresimizden ulaşabilirsiniz.

 

İletişim Bilgilerimiz

İletişim Kurulacak Kişi : Kerim Doyuran

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. / This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Telefon: 0530 932 2953 / 0232 412 8088

 


 

ÖRNEK ÇALIŞMALAR:

ENVİ-CLEAN

Sistemi Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliğinde belirlenen kriterlere göre tesis atık sularının en iyi şartlara getirildikten sonra alıcı ortama verilmesi gerekmektedir. Bu konuda ülkemiz de Avrupa Birliği uyum yasaları, çevre sağlığı ve çevre etiği doğrultusunda gerekli tedbirleri almaya başlamıştır. Cezai zorunlulukların yanı sıra, çevre ahlakı açısından da tesislerin sorumluluğu olan ve çevre sağlığını önemsediğimizi gösteren gerekli kriterlere tüm endüstriyel ve tıbbi tesislerin uyması bir zorunluluktur. Bu doğrultuda tehlikeli tıbbi ve endüstriyel atık suların susuzlaştırılmasında kullanılan ENVİ-CLEAN sistemini geliştirdik. ENVİ-CLEAN atık su arıtımında yüksek basınç altında indüklenmiş mikro-nano baloncuk teknolojisini de içeren elektrofiziksel plazma yöntemi ile çalışan bir sistemdir. Tehlikeli tıbbi ve endüstriyel sıvı atıkları %95-99 oranında susuzlaştırmaktadır. Atık sulardaki KOİ, BOİ, ağır metal, organik kirleticiler, yağ, petrol ürünü, fosfor, sülfür, nitrat gibi önemli kirleticilik kriterlerinin deşarj limitlerinin altına indirdiği akredite laboratuvar analizleri ile gösterilmiştir. Susuzlaştırma prosesi atığın içeriğine ve miktarına göre düzenlenebilmektedir. Mikroprosesör kontrollü, az yer kaplayan, maliyet etkin ve çok az insan gücüne ihtiyaç duyan bir sistemdir.

ENVİ-CLEAN sistem tanıtım kataloğu için tıklayınız.

Analiz raporu için tıklayınız.


 

envino-hastane1

envino-hastane2

envino-hastane3

 


 

envinova boryagiatigi

 

envinova yaggres

envinova yaggres2

 

 

Saygılarımızla,

Destekleyenler