kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

"Bodrum'da Çevre Cinayeti"

bodrum_sBodrum Güvercinlik'te denizin doldurulmasıyla başlayan tartışmalar sürüyor.
Otel inşaatının hızla yükseldiği bölgede molozların temizlenmesine de başlandı. Ancak çevreciler, hiç bir şeyin eskisi gibi olmayacağını söylüyor.

Doğasıyla ünlü Bodrum'un Güvercinlik Koyu'yla ilgili tartışmalar büyüyor.Otel yapmak için başlatılan inşaat çalışmalarıyla şu ana kadar Güvercinlik Koyu'na 40 bin ton moloz döküldü.

Bölge sakinlerinden Ayhan Karahan şunları söylüyor:"Burada 4 yıldır çevre cinayeti işleniyor. Hukuksuzluk var. Ben yaptım oldu bitti. Burada yağma talan var. 2007 'den beri çevre cinayeti işleniyor. Burada 4 bin ton kamyon dolgu döküldü moloz döküldü denize. Bunun bir bölümünü kaldıracaklar göstermelik. Hukukçularımız hazırlık yapıyor tahsisin iptali için mahkemeye başvuracağız. Dolguyu kaldır denizin içindeki dolguyu kaldır ondan sonra inşaata devam et. Bölgeyle ilgili rapor hazırlayacağız. Dolgunun kıyıya verdiği zararla ilgili rapor hazırlayacağız. Bu kıyının eski haline gelmesi mümkün değil. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, denizdeki moloz kalkmadan inşaat izni vermem demişti."

NTV

Pin It

Destekleyenler