kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

Vahşi Yaşam Meraklılarına

vahsiyasamBozayı, kurt, vaşak ve sırtlan gibi türlerin araştırılması ve korunması için bir platform olarak çalışan Türkiye Etoburları Grubu Projesi kapsamında genç araştırmacılar arıyor.
25-26 Haziran 2011 tarihinde Bolu’da gerçekleştirilecek “Etobur Türlere Yönelik Araştırma Yöntemleri Okulu” üniversite öğrencilerine ve genç araştırmacılara yol gösterecek.

İki günlük eğitim boyunca katılımcılar, doğa koruma, Türkiye’deki etobur türler, temel ve ileri araştırma teknikleri, araştırma projelerinin planlanması ve uygulanması konularında temel düzeyde eğitim alacaklar.

Böylece yaban hayatı araştırmalarında ve koruma çalışmalarında sorun ve çözüm odaklı yaklaşımlarla tanışacaklar, bu alanda temel kişisel becerileri edinecekler ve ileride bağımsız birer araştırmacı olmak için ilk adımı atacaklar. Ücretsiz olacak Etobur Türlere Yönelik Araştırma Yöntemleri Okulu’na en fazla 15 kişi kabul edilebilecek. Kabul edilen katılımcıların masrafları Doğa Derneği tarafından karşılanacak.

Okula, üniversitelerin ilgili bölümlerinde lisans veya lisanüstü öğrenim gören öğrencileri, üniversite ve resmi kurumlarda görevli genç araştırmacılar, doğa koruma konusunda çalışan sivil toplum kuruluşları çalışanlarından bu alanda araştırma ve kariyer yapmayı isteyenler Doğa Derneği’nin
www.dogadernegi.org adresindeki katılım formunu 17 Haziran 2011 tarihine kadar doldurarak başvurabilecekler.

Destekleyenler