artemis 2019

Havası En Kirli Şehir Tekirdağ

hava-kirliligi_sÜç ay öncesinin verilerine göre, kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu şehirler Tekirdağ, Hakkari, Muğla, Bitlis ve Van.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2010 Aralık ayı Hava Kalitesi raporunu yayımladı. 2010 yılı Aralık ayında kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri açıklandı:

Kükürtdioksit ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri sırasıyla Tekirdağ, Hakkari, Muğla, Bitlis ve Van oldu. Aynı dönemde partiküler madde ortalamalarının en yüksek bulunduğu il ve ilçe merkezleri ise Iğdır, Batman, Muş, Osmaniye ve Isparta olarak kayıtlara geçti.

2010 yılı Aralık ayında il ve ilçe merkezlerinde ölçüm yapılan istasyonlardan elde edilen kükürtdioksit ortalamaları incelendiğinde, Kısa Vadeli Sınır (KVS) Değeri ve İlk Seviye Uyarı Eşiği'nin Hakkari, Tekirdağ ve Şırnak’ta aşıldığı tespit edildi.

SINIR DEĞER VE UYARI EŞİĞİ AŞILDI
Aynı dönemde partiküler madde ortalamaları incelendiğinde, KVS Değeri ve İlk Seviye Uyarı Eşiği birçok il ve ilçe merkezinde aşılmış olup, KVS Değerinin aşıldığı gün sayısı 10 ve daha fazla olan il ve ilçe merkezleri Afyonkarahisar, Isparta, Muş, Batman, Iğdır ve Osmaniye oldu. İlk Seviye Uyarı Eşiğinin aşıldığı gün sayısı 10 ve daha fazla olan il ve ilçe merkezleri ise Batman ve Iğdır olarak gerçekleşti.

Kükürtdioksit madde ortalamalarının en yüksek olduğu iller sırasıyla şöyle:
Tekirdağ
Hakkari
Muğla
Bitlis
Van
Siirt
Bolu
Ardahan
Aydın
Kars

Partiküler madde ortalamalarının en fazla olduğu iller ise:
Iğdır
Batman
Muş
Osmaniye
Isparta
Siirt
Afyonkarahisar
Adıyaman
Ardahan
Çorum

Kaynaj :  Ajanslar
Pin It

Destekleyenler