kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

Geleceğin "Yakıtı"

elektrikliarabalar10Avrupa Komisyonu, yayınladığı “Gelecekte Ulaşım Yakıtları Raporu” ile 2050 yılına kadar petrole alternatif yakıtlar üzerine öngörülerini kamuoyuyla paylaştı.
Avrupa Komisyonu, “Gelecekte Ulaşım Yakıtları Raporu'”nda elektrik, hidrojen, metan, bio ve sentetik yakıtlar ve LPG'nin geleceğin yakıt alternatifleri içinde giderek daha önem kazanacağını vurguladı.

Dr. Uygar Özesmi, Gezegen'in Geleceği adlı radyo programında bu konuda şunları söyledi: "Rapor 40 yıllık ömrü kalan petrole karşı, sürdürülebilir alternatifleri nedenleriyle sıralıyor. Tabi bu 40 yıl içinde bütün petrolü yakarsak ortalama 6 santigrat derecelik artışla biz de cayır cayır yanacağız, yani petrolün tükenmesi demek bizim de sonumuz demek, petrolün yerin altında kalması gerekiyor.  Kara, demiryolu, deniz ve hava ulaşımının ayrıntılı olarak incelendiği rapor, karbon emisyonlarını 2050 yılına kadar yüzde 80 ile yüzde 95 oranında azaltmayı hedefleyen Avrupa ülkeleri için bir yol haritası niteliğini taşıyor."

Destekleyenler