kamu ihale danismanligi 2019

ies2019

su ve saglik kongresi 2019 banner

beton block 2019

Şaşı Sıçan Medya Yıldızı Oldu

sasisican_sYoutube'da en çok izlenen bir şarkıya ve bir oyuncağa ilham kaynağı olan Heidi'nin Facebook'ta 65 bin hayranı var.
Amerika Birleşik Devletleri'nde terkedilen sıçan kızkardeşiyle birlikte mayıs ayında Almanya'ya taşınmıştı.

Heidi, dünya kupası finalleri sırasındaki tahminleriyle geçen yazın en çok ilgi gören hayvanlarından olan ahtapot Paul'un ardından son bir yılda medyanın ilgi odağı olan ikinci hayvanat bahçesi sakini.

2.5 yaşında olduğu tahmin edilen Heidi, ABD'nin Kuzey Caroline eyaletinde bir hayvan barınağına bırakılmıştı.

Kızkardeşi Naira ve Teddy adlı bir başka sıçanla birlikte mayıs ayından bu yana Leipzig hayvanat bahçesinde tutulan Heidi temmuz ayında ziyaretçilerin karşısına çıkacak.

Der Spiegel gazetesine göre, Heidi'ye şöhret kazanmdıran Alman Bild gazetesinin foto muhabirlerinin hayvanat bahçesinin yeni temasını oluşturacak hayvanlarla ilgili fotoğraf çekimi oldu.

Heidi'yle ilgili şarkı ise Stefan Lauger tarafından yazıldı ve üç kız çocuğu tarafından seslendirildi.

Hayvanat bahçesi yetkilileri, Heidi'nin gözlerindeki şaşılığın terkedilmeden önceki beslenmesiyle ilgili olduğu görüşünde.

Hayvanat bahçesi, estetik kaygıların dışında şaşılığın Heidi için herhangi bir sorun yaratmadığını söylüyor. Hayvanat bahçesi yetkilileri, ''Geceleri hareket halinde olan sıçanlar zaten yönlerini burunları yardımıyla buluyor'' diyor.

Yetkililer, Heidi için aktif bir pazarlama stratejisi planlamadıklarını söylüyor.

Kaynak : BBC Türkçe

Destekleyenler